«Մեղուն» և «Այբ»–ի այլ նախագծեր ներկայացված կլինեն նաև Վայբերում - Նորություններ | «Այբ» կրթական հիմնադրամ
• «Մեղուն» և «Այբ»–ի այլ նախագծեր ներկայացված կլինեն նաև Վայբերում
«Մեղուն» և «Այբ»–ի այլ նախագծեր ներկայացված կլինեն նաև Վայբերում
12 դեկտեմբերի / 2022
«Այբ» կրթական հիմնադրամն այսուհետ ներկայացված կլինի ևս մեկ հարթակում՝ հնարավորություն տալով ավելի մեծ թվով շահառուների ՀՀ-ի տարածքում ներգրավվելու կրթական բազմապիսի ծրագրերում։ Հիմնադրամն ուրախ է հայտնելու Հայաստանում հաղորդակցման ամենատարածված հարթակներից մեկի՝ «Վայբերի» հետ համագործակցության մեկնարկի մասին։
Գործընկերության շրջանակում հիմնադրամը գործարկել է Ayb Educational Foundation ալիքը և իր չատբոտը։ Այստեղ ներկայացված են «Այբ» կրթական հիմնադրամի նոր ու խոշոր ծրագրերն ու միջոցառումները, ինչպես նաև այլ նյութեր կրթության և ինքնազարգացման մասին։ Չատբոտի միջոցով հնարավոր կլինի նախապատրաստվել «Մեղու. Հայերենը բոլորի համար» մրցույթին, ինչպես նաև գրանցվել մրցույթին մասնակցելու համար:
Համագործակցությունը, որը սկսվելու է 2022թ․-ի դեկտեմբերից, մեկնարկում է «Այբ»-ի զանգվածային ամենաընդգրկուն ծրագրերից մեկի՝ «Մեղու․ հայերենը բոլորի համար» մրցույթին համընթաց, որը տրամաբանության և հայերենի շուրջ է միավորում ՀՀ, Արցախի և սփյուռքի 3-12-րդ դասարանների աշակերտներին։
Գործընկերության ընթացքում համատեղ Վայբերում ստեղծվելու և տարածվելու են կրթական ոգևորիչ կերպարային ու տեսողական գործիքներ, հայոց լեզվի մրցույթի գլխավոր հերոսի՝ Մեղվի տեսքով։

«Мегу» и другие проекты «Айб» также будут представлены в Viber - Новости | Образовательный фонд «Айб»
• «Мегу» и другие проекты «Айб» также будут представлены в Viber
«Мегу» и другие проекты «Айб» также будут представлены в Viber
12 декабря / 2022
Образовательный фонд «Айб» впредь будет представлен на еще одной новой платформе, что позволит большему количеству бенефициаров участвовать в различных образовательных программах. Фонд рад сообщить о начале сотрудничества с Viber, одной из самых популярных коммуникационных платформ в Армении.
В рамках партнерства фонд запустил канал «Ayb Educational Foundation» и его чат-бот с помощью Viber. Здесь представлены новые и масштабные программы и мероприятия Образовательного фонда «Айб».
Это сотрудничество будет запущено одновременно с конкурсом «Пчелка - армянский для всех», одной из самых масштабных программ «Айб», которая объединяет учащихся 3-12 классов Республики Армения, Арцаха и диаспоры вокруг логического мышления и армянского языка.
На протяжении партнерства будут совместно создаваться и распространяться увлекательные образовательные персонажные и визуальные инструменты, а также будут проводиться викторины, конкурсы и различные мероприятия.
Все материалы будут доступны в разделе «Интересно» и их можно будет скачать и использовать бесплатно.